رئیس کل دادگستری گلستان:
پیگیری گزارش های مردمی در کارگروه گسترش عدل و آزادی های مشروع

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1399/3/1/11936939_582.jpg

رئیس کل دادگستری گلستان در نشست هم اندیشی با سمن ها گفت: آماده دریافت گزارش های مردمی به ویژه سمن ها درباره مفاسد اقتصادی و تخلف ها هستیم .

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، هادی هاشمیان افزود: کارگروه گسترش عدل و آزادی های مشروع هم در دادگستری استان تشکیل شده است که یکی از ماموریت های آن پیگیری و بررسی گزارش های مردمی درباره تخلف ها و مفاسد اقتصادی است .

هاشمیان ادامه داد: در دو جلسه این کارگروه که از ابتدای امسال تشکیل شده ، گزارش های مردمی مربوط به سایت پسماند آزادشهر و واگذاری اراضی دولتی در راه و شهرسازی استان بررسی شده است که برای موضوع واگذاری اراضی دولتی در دادسرای مرکز استان پرونده تشکیل شده است.

این مقام ارشد قضایی استان گفت: پارسال نیز با شکایت یکی از سمن های زیست محیطی برای مدیر کل سابق محیط زیست استان در دادسرای گرگان پرونده تشکیل شد که در حال رسیدگیست.

هاشمیان افزود: در قانون آیین دادرسی کیفری ، تشکل ها هم می توانند در امور عمومی مطالبه گر باشند و بر علیه دستگاه ها و افراد متخلف اقامه دعوی کنند .

هاشمیان افزود: تخریب مراتع و شکار و قاچاق پرندگاه شکاری استان به کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله مواردیست که باید تشکل های مردمی در این باره ورود و برای افزایش آگاهی های حقوقی مردم تلاش کنند .

هاشمیان در ادامه بر حمایت دستگاه قضایی از افرادی که تخلف ها و مفاسد اقتصادی را گزارش می کنند تاکید کرد و گفت: سوت زنانی که از مسیر قانونی و مستدل تخلف ها را گزارش کنند از حمایت دستگاه قضایی بهره مند می شوند .

وی در ادامه گفت: سمن ها می توانند تخلفات  را به شماره 09111756114 پیامک کنند یا در سامانه سجام ثبت کنند . گزارش های دریافتی هم بررسی و پیگیری می شود .

نشست سمن ها با  دستگاه قضایی امروز در دادگستری کل برگزار شد.

  26 خرداد 1399
بخش : خبرها / اخبار داغ / قضاییه
کد خبر: 63507
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام