احداث 211 کیلومتر کمربند حفاظتی برروی اراضی ملی

رییس سازمان جنگل ها از احداث 211 کیلومتر کمربند حفاظتی برروی اراضی ملی خبر داد.

به گزارش گلستان فردا، منصور رییس سازمان جنگل ها در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد:211  کیلومتر کمربند حفاظتی روی مرز اراضی ملی و مستثنیات احداث شده که موجب حفاظت بیشتر ازآن ها می شود.

وی افزود:  برای هزار و 88 خانواری که مجبور بودند برای تامین سوخت قطع درخت انجام دهند انرژی نو تامین شده و از قطع سالانه 3 هزار و 500 اصله درخت جلوگیری می شود.

منصور ادامه داد: بیش از 21 هزار هکتار جنگل کاری در کشور انجام شده است.

 

وی افزود: با توسعه گیاهان دارویی و به ثمر رساندن آن ها 2 هزار و 150 تن افزایش  محصولات فرعی دارویی و صنعتی محقق می شود.

 

منصور ادامه داد: کشور ما در معرض شدید فرسایش آبی قرار دارد و بیش از 250 میلیون مترمکعب رسوبات در سطح کشور ظرفیت و مخازن سد هارو اشغال می کند.

 

رئیس سازمان جنگل ها گفت: بیش از 8 هزار و 650 روستا و 450 شهر ما در معرض سیلاب قرار دارد و راه نجات و برون رفت از این مشکلات طرح های آبخیزداری است.

 

او افزود: 2 میلیون و 168 هزار هکتار آبخیزداری از سال گذشته شروع و به پایان رسیده و بیش از 32 هزار و 500 مترمکعب عملیات سازه ای انجام شده است.

 

منصور گفت: 75 هزار هکتار عملیات بیولوژیک جنگل کاری و  14 هزار هکتار عملیات اصلاح و... انجام شده است.

 

او افزود: پروژه آبخیز محمدآباد 74 هزار هکتار وسعت دارد که 20 روستا و دو شهرستان از این پروژه تاثیر می گیرند.

 

منصور گفت: 750 تشکل منابع طبیعی و بیش از 30 هزار نفر عضو صندوق های توسعه منابع طبیعی هستند و با کمک آن ها این طرح ها اجرایی می شود.

  9 بهمن 1399
بخش : خبرها / اقتصادی
کد خبر: 63895
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام