فرماندار شهرستان گرگان:
روستای زیارت مستعد کشت زعفران و گیاهان دارویی می باشد

به گزارش گلستان فردای ایران، حمیدی فرماندار شهرستان گرگان در حاشیه بازدید از زمین های کشاورزی زیر کشت زعفران روستای زیارت گفت: با توجه به کیفیت و عیار این محصول در روستای زیارت و استقبال مردم ،اراضی روستا اماده کشت زعفران و گیاهان دارویی می باشد.

حمیدی با بیان اینکه کشت زعفران در سال گذشته برای اولین بار در این روستا آغاز گردید؛افزود: امروزه با توجه به بازدهی عالی محصول، قیمت و بازار فروش آن، شاهد استقبال کشاورزان در زمینه کشت زعفران هستیم.

فرماندار گرگان نیز اضافه کرد: کشت این محصول در کنار سود آوری برای کشاورزان، می تواند مانع از ساخت و سازهای غیر مجاز در زمین های کشاورزی باشد.

وی با توجه به ترویج گیاهان دارویی در سطح روستاهای مرکز استان، از جهاد کشاورزی خواستارشد: نسبت به کاشت گیاهان بصورت کارشناسی و میزان سطح کشت و فروش محصولات در شهرستان برنامه ریزی نماید.

حمیدی با اشاره به اهمیت توسعه کشت گلخانه ای در شهرستان گفت: در شرایط کم آبی و بحران، توسعه کشت گلخانه ای بهترين گام در جهت حفظ منابع آبی موجود، همراه با افزایش تولید است.

فرماندار مرکز استان در ادامه تصریح کرد: توسعه کشت های گلخانه ای و محیط های کنترل شده در دستور کار جدی وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد، که ما نیز حامي اجراي طرح هاي گلخانه اي و كم آب بر هستيم.

  8 مرداد 1398
بخش : گرگان / جامعه
کد خبر: 62557
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام