رئیس پارک علم و فناوری گلستان:
ایجاد سایت تولید محصولات دانش بنیان از ضروریات گلستان است

رییس پارک علم و فناوری گلستان گفت: ایجاد سایت تولید محصولات دانش بنیان یکی از ضرویا تحوزه نوآوری و اکوسیستمی گلستان است که امیدداریم با همت مسئولان استان محقق شود.

به گزارش گلستان فردا، مهدی غفاری اظهار کرد: یک مشکل اساسی در پارک علم و فناوری این است که با وجود تمام تلاش‌های انجام شده اما هنوز زمینی مناسب برای ایجاد سایت تولید محصولات دانش بنیان اختصاص نیافته است.

رئیس پارک علم و فناوری گلستان با اشاره به اینکه برای رفع این مسئله رایزنی‌های زیادی انجام شده و استاندار گلستان هم قول مساعدت داده‌اند، خاطرنشان کرد: اگر در سفر هیات دولت به استان گلستان ایجاد این سایت به تصویب برسد به لحاظ زیرساختی کمک خوبی به تولیدکنندگان محصولات دانش بنیان خواهد شد.

وی با اشاره به ضعیف بودن پایه بودجه پارک علم و فناوری گلستان، افزود: یکی دیگر از مسائلی که نیاز است به آن توجه شود؛ اختصاص بودجه برای نوآوری در زمینه‌های مهم و اساسی استان است،

غفاری ادامه داد: اگر امکان این باشد که منابع حمایتی را در اختیار داشته باشیم و به فعالان حوزه‌هایی که اهمیت زیادی دارد مانند کشاورزی قرار دهیم شاید بتوانیم برای توسعه کشاورزی و امنیت غذایی که از ضروریات هر جامعه محسوب می‌شود گام‌های موثری را برداشت.

رئیس پارک علم و فناوری گلستان تاکید کرد: ایجاد عرصه مناسب برای واحدهای تولید و پایین بودن پایه بودجه‌ای پارک گلستان از دیگر ضرورت‌های این حوزه است که لازم دارد دولت در این زمینه‌ها کمک کند تا حمایت جدی تری از نخبگان استانی انجام شود.

  11 آذر 1400
بخش : گرگان / اقتصادی
کد خبر: 65937
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام