مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی گلستان:
515 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره به مرز نشینان پرداخت شده است

مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی گلستان گفت: تا کنون 515 میلیارد تومان تسهیلات 4 تا 8 درصد در اختیار روستاییان و مرز نشینان قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار گلستان فردا، سعید مازندرانی امروز در نشست خبری ستاد دهه فجر که در محل ورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: 12تعاونی مرز نشین با 180 هزار عضو در اساان مشغول به فعالیت هستند.
وی افزود: شرکت های تعاونی مرز نشین در گذشته امکان صادرات و داردات 80 دلار کالا داشتند که سقف این رقم به 300 دلار رسیده است.
مازندرانی گفت: گلستان 2 هزار و 700 سهمیه در بخش کارورزی، اشتغال و بیمه ای، دارد.
وی ادامه داد: تسهیلات تبصره 18 که یکی از اقداماتدجدید در جهت توسعه اشتغال است، مبلغ 500 میلیارد تومان به استان ابلاغ شده است و دو برابر این رقم را نیز بانک ها پرداخت میکنند که با نرخ 8 درصد برای مناطق مرز نشین و محروم و 12 درصد شهرهای بزرگتر است.
به گفته مازندرانی در بهار امسال نرخ بیکاری استان، 7و 4 دهم درصد و در تابستان 8 و 4 دهم درصد و در فصل پاییز مجدد به 7 و 4 دهم درصد رسیده است.

  7 بهمن 1400
بخش : گرگان / اقتصادی
کد خبر: 66247
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام