مدیر کل شیلات گلستان:
اشتغالزایی 116 نفر با ایجاد 4 مزرعه پرورش ماهی/ افتتاح 11 پروژه تسهيلاتي و عمراني شيلات در هفته دولت

مدیر کل شیلات گلستان گفت: همزمان با هفته دولت امسال 11 طرح تسهیلاتی و عمرانی شیلاتی در استان افتتاح می شود که این طرح ها رونق تولید و اقتصاد استان را در پی خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار گلستان فردا، اسماعیل جباری ظهر امروز در قرارگاه خبری شهید همدانی، اظهار کرد: پروژه های تسهیلاتی قابل افتتاح شیلات استان،  شامل 4 مزرعه پرورش میگو در شهرستان گمیشان دو  مزرعه پرورش ماهیان گرمابی در شهرستانهای آزادشهر و رامیان، یک استخر پرورش ماهی با استفاده دو منظوره اب چاههایی مجاز کشاورزی در شهرستان بندرترکمن و دو مزرعه پرورش ماهیان گرمابی در شهرستان های کردکوی و بندرگز است.

وی افزود: همچنین اتمام لایروبی کانال آبرسان sc2 مجتمع پرورش میگو گمیشان و فاز اول احداث سایت پشتیبان مزارع پرورش ماهی در قفس و اسکله شناوری صیادی شامل احداث حوضچه پهلوگیری شناورها و لایروبی مسیر رودخانه و مصب گرگانرود و دریا نیز از جمله طرح های عمرانی قابل افتتاح در هفته دولت امسال است که با افتتاح این طرح ها پرورش دهندگان فاز یک مجحتمع پرورش میگو گمیشان و همچنین پرورش دهندگان  قفس و پن و جامعه صیادی استان جزو بهره مندان از این طرح ها خواهند بود.

جباری گفت:جهت راه اندازی طرح های تسهیلاتی شیلات 269500 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است که از این میزان، 50000 میلیون ریال آن در قالب تسهیلات از سوی دولت به سرمایه گذاران اعطا شد و 219500 میلیون ریال نیز آورده شخصی بوده است.

مدیر کل شیلات گلستان در خصوص اعتبارات هزنیه شده و مورد نیاز پروژه های عمرانی شیلات اظهار کرد: همچنین جهت لایروبی کانال آبرسان sc2 و راه اندازی فاز یک سایت پشتیبان مزارع پرورش ماهی در قفس و اسکله شناور صیادی و لایروبی مسیر گرگانرود، 87298 میلیون ریال از اعتبارات سال 1400 هزینه شده است که از این رقم 80000 میلیون ریال آن از اعتبارات ملی و 7298 میلیون ریال آن نیز از محل اعتبارات استانی بوده است.

مهندس جباری در پایان با اشاره به میزان اشتغال زایی طرح های قابل افتتاح شیلات در هفته دولت سال جاری بیان کزد: با افتتاح 4 مزرعه پرورش ماهی در شهرستان گمیشان برای 116 نفر به صورت مستقیم اشتغال زایی شده است. همچنین 7 نفر نیز مستقیم در مزارع پرورش ماهیان گرمابی قابل افتتاح در شهرستان های رامیان، آزادشهر، کردکوی و بندرگز و 2 نفر هم مستقیم در مزرعه پرورش ماهی با استفاده دو منظوره از آب چاههای مجاز کشاورزی در شهرستان بندرترکمن مشغول به کار می شوند.

 

 

  27 مرداد 1401
بخش : گرگان / اقتصادی
کد خبر: 67502
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام