فرماندار شهرستان مینودشت خبر داد:
تخریب کامل 105 واحد مسکونی بر اثر رانش زمین در مینودشت

نتیجه تصویری برای تخریب بر اثر رانش زمین

فرماندار شهرستان مینودشت گفت: بر اثر رانش زمین در منطقه قلعه‌قافه شهرستان مینودشت ۱۸۸ واحد مسکونی دچار خسارت شده که از این تعداد ۱۰۵ واحد مسکونی به صورت ۱۰۰ درصد تخریب شدند.

به گزارش پایگاه خبری گلستان فردا ، به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، سید رضا طباطبایی  در بازدید سرپرست استانداری گلستان از روستای قلعه قافه اظهار کرد: پس از بارندگی‌های اخیر و زلزله 3.2 ریشتری در شهرستان مینودشت برخی از مناطق دچار رانش زمین شد.

وی افزود: رانش زمین در روستای قلعه‌قافه به 188 واحد مسکونی خسارت وارد کرد. پیش‌بینی می‌شود خسارت وارده به واحدهای مسکونی براثر رانش به 200 واحد مسکونی برسد.

فرماندار مینودشت بیان کرد: در روستای قلعه قافه 380 خانوار زندگی می کنند که از این تعداد حدود 200 خانوار خسارت دیدند. رانش در این روستا به صورت نعل اسبی گسترش یافته است. احتمال می‌رود در ماه‌های آینده رانش همچنان ادامه یابد.

وی ادامه داد: پژوهشی‌های انجام شده توسط کارشناسان خاک، مکانی را در بخشی از این روستا، ایمن گزارش داده است. در این قسمت می‌توان با پهنه‌بندی در یک طبقه ساختمان بادوام و ایمن را احداث کرد.

فرماندار مینودشت گفت: مشکل کنونی ما برای خانوارهای آسیب‌دیده زمین و مکان ایمن است. اگر 50 هکتار زمین در اختیار بنیاد مسکن قرار گیرد. این بنیاد ظرف مدت یک ماه پهنه‌بندی و تفکیک آن را برای ساخت‌و‌ساز انجام می‌دهد.

  18 اردیبهشت 1398
بخش : مینودشت / حوادث
کد خبر: 61992
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام