استاندار گلستان در شورای برنامه ریزی و توسعه استان؛
تلاش ما ارتقا شاخص های استان است/ بی‎سوادی بانوان روستایی گلستان ۳ درصد کمتر از میانگین کشوری است

استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت توجه به بانوان استان در زمینه های مختلف اظهار کرد: تلاش ما ارتقا شاخص های استان و حرکت به سمت جایگاه مطلوب است و در این راه تمامی دستگاه های استان باید همراه و همگام باشند.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، دکتر هادی حق شناس بعدازظهر امروز شنبه 9 شهریور در سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با حضور دکتر ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ضمن تبریک به مناسبت هفته دولت و تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری محرم، تصریح کرد: میانگین بی‎سوادی بانوان در روستاهای کشور ۲۷.۱ درصد است در حالیکه میانگین بی‎سوادی در روستاها استان تقریبا سه درصد از میانگین کشوری کمتر است و این در حالیست که 47 درصد جمعیت استان را روستائیان تشکیل می دهند.

وی افزود: میانگین سنی بانوان استان نسبت به کشور 1.5 سال کمتر است و در استان گلستان میانگین ازدواج بانوان 22.5 است و 6 ماه نسبت به میانگین کشوری کمتر است.

استاندار گلستان ادامه داد: در استان گلستان 19 هزار ورزشکار خانم داریم و 4 هزار و 500 مربی و داور خانم در استان گلستان فعالیت دارند.

دکتر حق‎شناس یادآور شد: در دوره نخست شوراها از یک هزار و 375 خانم کشور در گلستان 20 نفر یعنی کمتر از 0.5 درصد انتخاب می‎شود و در دوره پنج از 4 هزار و 24 بانوی منتخب شورا در کشور ، 100 نفر از استان گلستان و سهم بانوان استان از اعضای شورای در کشور سه درصد می‎رسد و این رشد رشد 6 برابری حائز اهمیت است.

وی بیان کرد: 2.6 درصد ازدواج ایران در سال 97 مربوط به استان گلستان بوده و 2.1 درصد میزان طلاق به ثبت رسیده در این سال بود.

دکتر حق‎شناس خاطر نشان کرد: باید از شاخصه‎های استان در راستای رسیدن به وضع مطلوب استفاده کنیم و در این راه لازم است از ظرفیت تمام مردان و زنان بهره مند شویم.

لازم به ذکر است در این جلسه از سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده استان با حضور دکتر ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و دکتر حق شناس استاندار گلستان رونمایی شد.

گفتنی است سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده استان در تمامی استان های کشور تهیه و تدوین شده و گلستان نهمین استانی است که رونمایی از سند مذکور در شورای برنامه ریزی و توسعه آن انجام می شود.

  9 شهریور 1398
بخش : جامعه
کد خبر: 62699
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام