نشستی برای تبادل نظر بین دستگاه قضایی و وکلا
نشست مشترک دستگاه قضایی و کانون وکلا به مناسبت هفته قوه قضاییه برگزار شد

رئیس کل دادگستری گلستان در این نشست از وکلا برای کمک به افزایش آگاهی های حقوقی دعوت کرد و گفت: جامعه وکلا در قالب بسیج حقوقدانان به افزایش آگاهی حقوقی مردم و کاهش دعاوی کمک کنند .

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، هاشمیان با اشاره به این که اسناد عادی بلای جان محاکم استان شده است گفت: وکلا باید در کنار دستگاه قضایی مردم را به سمت تنظیم  اسناد و قراردادها در دفاتر اسناد رسمی هدایت کنند.

هادی هاشمیان از وکلا خواست:اجازه ندهند برخی وکلا با اقدامات خود جایگاه وکلا را خدشه دار کنند.

وی در ادامه سخنان خود گفت: امروز انتظار مردم از دستگاه قضایی بیشتر شده و این امر اگرچه مسئولیت ما را بیشتر کرده است اما این تصور را هم ایجاد کرده که در همه مسائل باید دستگاه قضایی تصدی گری کند درحالیکه وظیفه ما مطالبه گری از دستگاه هاست
دادستان مرکز استان هم در این نشست با بیان این که از حضور وکلا در پرونده ها استقبال می کنیم گفت: حضور وکیل به احقاق حق و شفاف شدن پرونده ها کمک می کند.

حجت الاسلام سیدرضا سیدحسینی به وکلا توصیه کرد: در روند پرونده های حقوقی از حرکت به سمت تشکیل پرونده های کیفری خودداری کنند و در پرونده های خانوادگی هم برای سازش طرفین کمک کنند.

وی از وکلا برای پیشگیری هم دعوت کرد و گفت: از پیشنهادات وکلا برای کاهش پرونده ها و رفع مشکلات مردم استقبال می کنیم.
معاون منابع انسانی دادگستری استان هم در این نشست گفت: پیشتر به دادستان های سراسر استان اعلام کردیم فعالیت موسسات حقوقی غیرقانونی است و با این موسسات در صورت اعلام اسامی آن ها از سوی کانون وکلا برخورد می کنیم.

محمود اسپانلو افزود: آماده برگزاری نشست های علمی و دوسویه با وکلا به ویژه در قالب نشست های نقد آرا هستیم .

احمد جعفری رئیس شورای حل اختلاف استان هم در این جلسه از همکاری نکردن برخی وکلا برای سازش در پرونده گلایه کرد.

رییس کانون وکلا هم در این نشست از راه اندازی اتاق داوری کانون وکلا در استان خبر داد و گفت:  در اتاق داوری اختلافات بین مردم و وکلا حل و فصل می شود.

سلیمانی در ادامه سخنان خود با بیان این که از وضعیت سند عادی در جامعه زجر می کشیم گفت:
هیچ حقوقدانی در تنظیم روابط حقوقی مردم به ویژه قراردادها حضور ندارد که این امر دردسرهای حقوقی زیادی هم برای مردم و هم برای دستگاه قضا ایجاد کرده است و نیاز است در این بخش چاره اندیشی شود.

سلیمانی، فعالیت موسسه های حقوقی را یکی از معضلات استان عنوان کرد و از دادگستری استان خواست از فعالیت این موسسه ها  جلوگیری کند.

 برگزاری جلسه های نقد آرا، نشست های مشترک قضات و وکلا و تبادل نظر درباره مباحث حقوقی ، از دیگر موارد طرح شده در جلسه مشترک بود.

  8 تیر 1399
بخش : خبرها / قضاییه
کد خبر: 63548
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام