رئیس کل دادگستری استان گلستان:
ضعف نظارت پاشنه آشیل دستگاه ها / تشکیل پرونده برای مدیرانی که نظارت را جدی نمی گیرند

https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1394/10/07/13941007104357106802164.jpg

رئیس کل دادگستری گلستان در مراوه تپه گفت: این که هر دستگاهی را با دقت بررسی کنیم باید چند نفری دستگیر شوند نشان می دهد در نظارت خوب عمل نمی کنیم.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، هادی هاشمیان در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم و شورای اداری شهرستان مراوه تپه  با بیان این که یکی از تکالیف ما به عنوان مسئول ، نظارت است افزود: اگر مدیران ما نظارت داشته باشند نوبت به دستگاه قضایی و دستگاه های امنیتی و انتظامی نمی رسد.

هاشمیان ادامه داد: قبلا فقط کسی که عمل مجرمانه انجام می داد برخورد می کردیم اما با دستور رئیس قوه قضاییه با کسانی که با کوتاهی در انجام وظیفه و عدم نظات سبب وقوع جرم می شوند هم پرونده قضایی تشکیل می شود.

وی افزود: پرونده تعدادی از کارکنان دستگاه های اجرایی در محاکم استان در حال رسیدگیست که مهم ترین علت وقوع این جرایم ، نادیده گرفتن سه اصل پیش بینی ، پیشگیری و نظارت از سوی مدیران این دستگاه هاست .

هاشمیان گفت: دادستان مرکز استان برای مدیران این کارکنان که در نظارت خوب عمل نکردند پرونده تشکیل داد و تعدادی از آنان هفته های اخیر احضار شده اند.

این مقام ارشد قضایی استان گفت: این که به هر دستگاهی مراجعه و بررسی کنیم چند نفری باید بازداشت شوند ، نشان از کمرنگی نظارت و پیشگیری در دستگاه هاست.

 هادی هاشمیان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع حمایت از سرمایه گذاری اشاره کرد و گفت: امنیت که مهم ترین مولفه سرمایه گذاریست در استان وجود دارد و مسئولان باید تلاش کنند  مسیر تولید و سرمایه گذاری در استان را هموار کنند .

هاشمیان گفت:در دستگاه قضایی استان هم تلاش خود را حمایت قضایی از سرمایه گذاران به کار گرفته ایم و در بازدیدهای میدانی مشکلات واحدهای تولیدی را بررسی و برای رفع آن تلاش می کنیم که خوشبختانه از پارسال 27 واحد تولیدی، دوباره رونق گرفتند و 600 کارگر مشغول به کار شدند.

رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه این جلسه به انتخابات پیش رو هم اشاره کرد و گفت:  همه باید برای برگزاری انتخابات پرشور و سالم در استان تلاش کنیم .

هادی هاشمیان افزود: اگر کاندیداها دو اصل معرفی صادقانه خود به مردم و خودداری از تخریب سایر کاندیداها را رعایت کنند انتخابات سالم و پرشوری خواهیم داشت.

هاشمیان، با بیان این که تخریب جرم است و دستگاه قضایی هم برخورد می کند گفت: با کسانی که برای رسیدن به کرسی مجلس، دستاوردهای چهل ساله انقلاب را تخریب می کنند، بدون اغماض برخورد می کنیم  .

  6 دی 1398
بخش : سیاسی / قضاییه
کد خبر: 63072
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات تلگرام